Foto's kijk verder>>
Technasium projecten in schooljaar 2011-2012
In schooljaar 2011-2012 hebben onze Atheneum O&O leerlingen projecten uitgevoerd voor opdrachtgevers. Van deze projecten is een beschrijving gemaakt.
Projecten uitgevoerd door Atheneum brugklassen:
Vispassage ontwikkelen voor de sluizen bij Kornwerderzand
Projecten uitgevoerd door Athenum 2 klassen:
Rosco catering, ontwikkelen van een streekbuffet
Paaigebied van de brasem en de snoek
Opening Technasium Niftarlake College
Rijkswaterstaat: vispassage voor de sluizen bij Kornwerderzand
De leerlingen van de brugklas Atheneum is gevraagd een ontwerp te maken voor een slimme vispassage voor de sluizen bij Kornwerderzand. De leerlingen zijn er als klas heen geweest om met eigen ogen te zien op welke plaats de passage moet worden gemaakt.
Voorafgaand aan het bezoek is eerst onderzocht of ergens anders al vispassages zijn gemaakt en hebben de leerlingen onderzoccht hoe die werken. Zo zijn ze ook bij het stuwcomplex bij Hagestein gaan kijken. Hier is in 2004 een prachtige vispassage aangelegd.
Rosco Catering: een nieuw streekbuffet
Sportvisserij Nederland: paaigebied brasem en snoek
Een paaigebied voor snoek en brasem
Visstanden in de binnenwateren van Nederland nemen trendmatig af in aantallen en biomassa. Er is geen vooruitzicht op natuurlijk herstel. Op enkele locaties wordt met de meest kansrijke habitatstructuren geëxperimenteerd.
Voor de Eem zoekt men naar mogelijkheden om een paai- en opgroeigebied voor de snoek en brasem in te richten.
In oktober 2011 hebben de leerlingen van de tweede klas Atheneum hun onderzoeksrapport aan de opdrachtgever van Sportvisserij Nederland gepresenteerd.
Niftarlake College: opening Technasium
Na twee jaar met veel enthousiasme en inzet en hard werken was het moment eindelijk daar: het Niftarlake College heeft zijn predicaat Technasium ontvangen! Dit bijzondere en waardevolle moment mocht natuurlijk niet ongemerkt voor onze Technasium leerlingen, hun ouders en onze collega’s voorbij gaan.
Weken lang heeft klas A2A onder leiding van de O&O docenten mw. van der Zwan, mw. van Dijk en mw. Feenstra gewerkt aan de voorbereiding voor de opening op 15 november 2011. Het resultaat mocht er dan ook zijn. Wat een geweldige opening heeft A2A voor alle aanwezigen verzorgd!
De rode loper en een prachtige ballonnenboog stond klaar toen de ouders, broertjes, zusjes, leerlingen en collega’s de school binnen traden. Het was een zeer feestelijke middag, met een korte toespraak van de wethouder dhr. de Groene, onze technator mw. Feenstra en onze rector, dhr. ter Laak.
De leerlingen van A2a hadden een zeer originele opening bedacht, compleet met katapult en levende dominostenen waardoor de zin “Wij zijn een Technasium” tevoorschijn kwam.
Na het officiële gebeuren in de aula gingen alle aanwezigen naar het plein met een blauwe ballon en werden tegelijkertijd 250 ballonnen de lucht in gelaten. Een prachtig moment waarbij iedereen naar boven keek, en een goede toekomst voor ons Technasium in het vooruitzicht ligt!






